Szukaj
  


  


Wiadomości z Polski    |     Wiadomości ze Świata    |     Rozkład PKP    |     Rozkład PKS    |     Rozkład LOT    |     Kursy Walut    |     Giełda    |     Lotto    |     Pogoda dla gm. Jaraczewo

Rozdział IV Zasady funkcjonowania Urzędu


ROZDZIAL IV
ZASADY FUNKCJONOWANIA URZEDU

§ 10.

Urząd działa według nastepujących zasad :
1) praworządności,
2) służebności wobec społeczności lokalnej,
3) racjonalnego gospodarowania mieniem publicznym,
4) jednoosobowego kierownictwa,
5) kontroli wewnetrznej,
6) podziału zadań pomiedzy kierownictwo urzędu i poszczególne Referaty oraz wzajemnego współdziałania.


§ 11.

Pracownicy Urzędu w wykonywaniu swoich obowiązków i zadań Urzędu działają na podstawie i w granicach prawa i obowiązani są do ścis3ego jego przestrzegania.

§ 12.

Pracownicy Urzędu w wykonywaniu zadań Urzędu i swoich obowiązków są zobowiązani służyć Gminie i państwu.

§ 13.

1. Gospodarowanie środkami rzeczowymi odbywa się w sposób racjonalny, celowy i oszczedny, z uwzględnieniem zasady szczególnej staranności w zarządzaniu mieniem komunalnym.
2. Zakupy i inwestycje dokonywane są po wyborze najkorzystniejszej oferty, zgodnie z przepisami dotyczącymi zamówien publicznych i przepisami wewnetrznymi obowiązującymi w Urzedzie Gminy Jaraczewo.

§ 14.

1. Jednoosobowe kierownictwo polega na jednolitości wydawania polecen i służbowego podporządkowania, podziału czynności na poszczególnych pracowników oraz ich indywidualnej odpowiedzialności za wykonanie powierzonych zadań.
2. Urzedem kieruje Wójt przy pomocy Zastepcy Wójta, Sekretarza Gminy i Skarbnika, którzy ponoszą odpowiedzialność przed Wójtem za realizacje swoich zadań.
3. Kierownicy poszczególnych Referatów kierują i zarządzają nimi w sposób zapewniający optymalną realizacje zadań Referatów i ponoszą za to odpowiedzialność przed Wójtem.
4. Kierownicy poszczególnych referatów Urzędu są bezpośrednimi przełożonymi podległych im pracowników i sprawują nadzór nad nimi.
5. Zasady podpisywania pism przez Wójta i kierowników referatów określone zostały w rozdziale IX niniejszego regulaminu.


§ 15.

1. W Urzedzie działa kontrola wewnetrzna, której celem jest zapewnienie prawidłowości wykonywania zadań Urzędu przez poszczególne Referaty i wykonywania obowiązków przez poszczególnych pracowników Urzędu.
2. Szczegółowe zasady kontroli wewnetrznej w Urzedzie określone zostały w załączniku nr 2 do niniejszego regulaminu.

§ 16.

1. Referaty realizują zadania wynikające z przepisów prawa i Regulaminu w zakresie ich właściwości rzeczowej.
2. Referaty są zobowiązane do współdziałania z pozostałymi komórkami organizacyjnymi Urzędu w szczególności w zakresie wymiany informacji i wzajemnych konsultacji.

Wyślij znajomemuZgłoś uwagę do treści

Słowo wstępne
Wnioski do pobrania
Ważne linki
Galeria
Powstańcy Wlkp
Ziemi Jaraczewskiej
Unia Europejska na naszej stronie
Firma na Medal
Baza firm
Aktualności
Archiwum aktualności

Losowy obrazek


powiększ

KALENDARIUM

Wtorek,
7 Września 2010 r.

Imieniny obchodzą:
Domasława, Domisława, Marek,
Melchior, Regina, Rena,
Ryszard

Do końca roku zostało 116 dni.

  


   Statystyki
Ogółem

Dzisiejsze wizyty

www.itarts.pl