Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

BEZPŁATNE BADANIA MAMMOGRAFICZNE Drukuj
wtorek, 06 listopada 2018

FB Firma

 

 

 

 

 

 

BEZPŁATNE BADANIA  MAMMOGRAFICZNEGmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkankom od wielu już lat, organizuje bezpłatne badania mammograficzne i po raz kolejny w tym roku odbędą się badania z wielu profilaktycznych badań.
Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników  zachorowalności na raka piersi w Polsce i zmniejszenie poziomu umieralności na ten typ choroby.
Mieszkanki naszej gminy będą mogły znów wziąć udział w badaniach mammograficznych. Mammobus po raz pierwszy w tym roku będzie stał w Jaraczewie.

 

29  LISTOPADA 2018R. MAMMOBUS

          w Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie,
od godz. 09.00 do 13.00

 


Badania będą przeprowadzone przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 z Poznania


,,OPEN’’ Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu jest samodzielnym publicznym ZOZ-em, prowadzącym od roku 1998 specjalistyczną działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych oraz ściśle związaną z podejmowanymi świadczeniami medycznymi kompleksową działalność edukacyjną w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów złośliwych, jak również organizuje i prowadzi kursy dokształcające dla różnych grup odbiorców (pielęgniarki środowiskowe, technicy radiodiagnostyki, uczniowie, mieszkańcy Wielkopolski itp.). ,,OPEN’’ jest wyspecjalizowany w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi i wykonuje profilaktyczne badania mammograficzne w mammobusie.

 

Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat umożliwi korzystanie z bezpłatnej mammografii.

 

Program skierowany jest do kobiet, które:

•    dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2016r. (muszą od ostatniej mammografii upłynąć 24 miesiące)
•    lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym w 2017r. i mają na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok."

 

W przypadku dużego zainteresowania godziny badań zostaną wydłużone.


Osoby, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.


 

 mg

BEZPŁATNE BADANIA  MAMMOGRAFICZNE

Gmina Jaraczewo wychodząc naprzeciw swoim mieszkankom od wielu już lat, organizuje bezpłatne badania mammograficzne i po raz kolejny w tym roku odbędą się badania z wielu profilaktycznych badań.

Ministerstwo Zdrowia oraz Narodowy Fundusz Zdrowia realizuje program wykrywania raka piersi metodą mammografii przesiewowej. Głównym celem jest doprowadzenie do zatrzymania wzrostowych wskaźników  zachorowalności na raka piersi w Polsce i zmniejszenie poziomu umieralności na ten typ choroby.

Mieszkanki naszej gminy będą mogły znów wziąć udział w badaniach mammograficznych. Mammobus po raz pierwszy w tym roku będzie stał                       w Jaraczewie.

29 LISTOPADA 2018R. MAMMOBUS

          w Gminnym Ośrodku Kultury, ul Kolejowa 4, w Jaraczewie.,                              od godz. 09.00 do 13.00.

Badania będą przeprowadzone przez Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów ,,OPEN’’ ul. Kazimierza Wielkiego 24/26 z Poznania

,,OPEN’’ Ośrodek Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu jest samodzielnym publicznym ZOZ-em, prowadzącym od roku 1998 specjalistyczną działalność w zakresie profilaktyki, diagnostyki i leczenia nowotworów złośliwych oraz ściśle związaną z podejmowanymi świadczeniami medycznymi kompleksową działalność edukacyjną w zakresie promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów złośliwych, jak również organizuje i prowadzi kursy dokształcające dla różnych grup odbiorców (pielęgniarki środowiskowe, technicy radiodiagnostyki, uczniowie, mieszkańcy Wielkopolski itp.). ,,OPEN’’ jest wyspecjalizowany w profilaktyce, diagnostyce i terapii nowotworów złośliwych, szczególnie raka piersi i wykonuje profilaktyczne badania mammograficzne                   w mammobusie.

Gmina Jaraczewo zgodnie z proceduralnymi wymogami Narodowego Funduszu Zdrowia dla kobiet w wieku 50 – 69 lat umożliwi korzystanie z bezpłatnej mammografii.

Program skierowany jest do kobiet, które:

  • dotychczas nie miały wykonywanego tego badania lub miały wykonywaną mammografię profilaktyczną w 2016r. (muszą od ostatniej mammografii upłynąć 24 miesiące)
  • lub też pacjentki, które uczestniczyły w programie profilaktycznym                      w 2017r. i mają na wyniku badania zalecenie lekarza radiologa "kontrolna mammografia za rok."

W przypadku dużego zainteresowania godziny badań zostaną wydłużone.

Osoby, które będą korzystać z tego badania zostaną imiennie zaproszone przez Narodowy Fundusz Zdrowia ze wskazaniem do rejestracji.

800x600 Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE MicrosoftInternetExplorer4 /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:Standardowy; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin:0cm; mso-para-margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:10.0pt; font-family:"Times New Roman",serif;}
 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPoniedziałek, 27 Maja 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Beda, Izydor, Jan, Juliusz, Lucjan, Magdalena, Radowit

Do końca roku zostało 219 dni.