I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski Drukuj
piątek, 21 września 2018

zbiorowe smallW ubiegłą sobotę, 15 września, Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Jaraczewo reprezentowało nasz teren w I Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich Południowej Wielkopolski, który odbył się w Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. Organizatorem wydarzenia było Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej przy współpracy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego i Wielkopolskiej Izby Rolniczej. Patronem turnieju był Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

Panie rywalizowały w czterech konkurencjach: kulinarnej, literackiej, rękodzielniczej i sprawnościowej. Musiały m. in. przygotować dania z dyni i ziemniaków, poszatkować kapustę, obrać marchewkę i ziemniaki, napisać wiersz o swoim terenie czy wykonać rękodzieło w stylu ludowym. Drużyna z naszego terenu odniosła sukces w kategorii rękodzieło, zajmując I miejsce. Na miejscu Panie dopingował Burmistrz - Dariusz Strugała.

Dla zwycięskich kół przewidziane zostały nagrody rzeczowe, statuetki i dyplomy. Ideą imprezy było utrwalanie i popularyzacja kultury ludowej Południowej Wielkopolski poprzez wspólną zabawę i rywalizację. Oprócz konkurencji w skansenie nie zabrakło występów zespołów ludowych oraz stoisk rękodzielników.

 

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

Wybory samorzadowe 2018

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumCzwartek, 27 Czerwca 2019 r.

Imieniny obchodzą:

Maria Magdalena, Władysław, Władysława, Włodzisław

Do końca roku zostało 188 dni.