Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Trzeci dzień obchodów - 29 Maja Drukuj
środa, 08 czerwca 2016

dsc 0042 W niedzielę, 29 maja, otwarto wystawę fotograficzną nieżyjącego już podróżnika i naszego przyjaciela Jaraczewa p. Martina Pocherta (Niemcy). Zdjęcia można było oglądać od godziny 12:00 w Bibliotece Publicznej w Jaraczewie, przy ul. Kolejowej.

Kolejnym wydarzeniem był oczekiwany przez wszystkich Turniej Samorządów Wiejskich poprzedzony uroczystym przemarszem uczestników Turnieju na Stadion Sportowy, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Miasta Leszna oraz Mażoretek, prezentujących choreograficzne układy taneczno-marszowe do orkiestrowej muzyki.

W trakcie turnieju, który zaczął się na stadionie o godz. 14:00, rozegrano wiele sprawnościowych konkurencji, a jedną z atrakcji była prezentacja Witaczy Sołectw, na które można było wcześniej głosować w sondzie internetowej.

Podczas turnieju można było znów posłuchać koncertu Orkiestry Dętej Miasta Leszna wraz z pokazem Mażoretek, oraz znanej i lubianej „kapeli miasta” JARACZEWIOKI.

Na zakończenie ostatniego dnia obchodów na scenie koncertował zespół CAMASUTRA, a podczas zabawy odbył się pokaz Teatru Ognia.

 

Tegoroczne obchody Dni Jaraczewa były wyjątkową uroczystością, połączoną  ze świętowaniem faktu odzyskania przez Jaraczewo praw miejskich. W organizację imprezy zaangażowanych było wiele osób i wszystkie one włożyły dużo wysiłku, aby każdy punkt programu dopięty został na ostatni guzik. Dlatego też składam serdeczne podziękowania i gratulacje pracownikom urzędu, członkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy, pracownikom Biblioteki w Jaraczewie, pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury i Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej a także członkom lokalnych stowarzyszeń. 

Jednak nawet najlepiej zorganizowana impreza nie odbyłaby się bez uczestnictwa szerokiego grona mieszkańców. To oni bowiem swoją obecnością sprawili, że Dni Jaraczewa były świętem wyjątkowym i pełnym dobrej zabawy. Dziękuję serdecznie Wam, drodzy mieszkańcy, za przybycie i czynny udział w tak ważnym i symbolicznym dla nas wszystkich wydarzeniu.

Burmistrz Miasta i Gminy Jaraczewo

 

Turniej Samorządów Wiejskich

 

Koncerty

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPoniedziałek, 1 Czerwca 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Alfons, Alfonsyna, Bernard, Fortunat, Gracjana, Hortensjusz, Jakub, Konrad, Konrada, Magdalena, Nikodem, Symeon, Świętopełk

Do końca roku zostało 214 dni.