Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Elektroniczne PIT-y na dobre zadomowiły się w Wielkopolsce Drukuj
poniedziałek, 09 maja 2016

usPolacy chętniej korzystają z internetowych rozliczeń PIT. W e-deklaracjach przodują młodzi dorośli przed 40-stką (częściej kobiety niż mężczyźni). Technologia nie omija również seniorów - elektronicznie rozliczyło się w tym roku ponad 15 tysięcy 90-latków. Liczba rocznych deklaracji podatkowych składanych przez internet systematycznie rośnie. W tym roku do 2 maja złożonych zostało łącznie ponad 8,4 mln takich zeznań. To o milion więcej niż rok temu. Internetowych podatników jest w tym roku 1,05 mln.

Jak wynika ze statystyk, elektronicznie rozliczają się najczęściej osoby w wieku 21-40 lat. Stanowią oni niemal 47% wszystkich korzystających z e-deklaracji. Częściej też są to kobiety (53% wszystkich e-podatników). Co ciekawe, elektronicznie rozliczają się nie tylko młodzi – w tym roku tę formę rozliczenia wybrało 125,5 tys. osób w wieku 81-90 lat i 15 tys. w wieku ponad 91 lat.

Jak pod względem e-PIT-ów wypada w tym roku na tle kraju Wielkopolska? Nasz region to niemal 759 tys. wysłanych e-deklaracji (czyli prawie 10% wszystkich elektronicznie złożonych zeznań rocznych). To ponad 136 tys. więcej niż w roku ubiegłym. Taki wynik plasuje nas na 3 miejscu wśród wszystkich województw. Więcej e-PIT-ów mają jedynie województwa: mazowieckie (14,68% wszystkich e-deklaracji) oraz śląskie (12,28%).

W skali województwa najwięcej podatników rozliczało się internetowo w Poznaniu (ponad 120 tys.). Stolica Wielkopolski jest jednocześnie na 5 miejscu w skali całego kraju. W pierwszej 100-ce miast z największą ilością podatników rozliczających się przez sieć znalazły się także: Kalisz, Konin, Gniezno, Ostrów Wielkopolski, Piła i Leszno.

20160509 1

 

20160509 2

 

 

 

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumPoniedziałek, 25 Maja 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Epifan, Grzegorz, Imisława, Maria Magdalena, Urban

Do końca roku zostało 221 dni.