Wersja angielskaWersja niemiecka      logo bip epuap icon

Serwis Samorządowy PAP

Ogłoszenie - szkody spowodowane przez suszę Drukuj
piątek, 24 lipca 2015

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 27 stycznia 2015r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (Dz. U. z 2015r., poz. 187), Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udziela pomocy finansowej z przeznaczeniem na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun, obsunięcie się ziemi lub lawinę w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Aby uzyskać ww. formę pomocy, oszacowany procentowo poziom szkód (szkody w uprawach rolnych oraz straty w produkcji zwierzęcej), musi przekroczyć poziom 30% wartości średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub dziale specjalnym produkcji rolnej.

Zgodnie z ww. przepisami Urząd Gminy Jaraczewo prosi o zgłaszanie szkód w gospodarstwach rolnych, spowodowanych wystąpieniem zjawiska suszy rolniczej.

Formularze zgłoszeniowe będą dostępne u sołtysa wsi oraz w Urzędzie Gminy pok. nr 18. Wypełnione zgłoszenia proszę składać u sołtysa wsi lub w Urzędzie Gminy Jaraczewo pok. nr 18.

Ze względu na krótki termin oszacowania strat, ostateczny termin złożenia zgłoszeń upływa dnia 31 lipca 2015r., późniejsze zgłoszenia nie będą rozpatrywane.

 

UWAGA

W formularzu zgłoszenia szkód należy wpisać wszystkie uprawy rolne występujące w danym gospodarstwie rolnym, także te w których nie wystąpiły straty z powodu suszy, określając poziom szkód jako 0 %.

 

Załączniki

 

logo UE 1

rodzina 500

film rodzina500

wniosek 500

 baner e urzad

dobry start

BIP

Elektroniczna Skrzynka Podawcza

Dziennik Ustaw

Informacja dla niepełnosprawnych

Wnioski Formularze

Dla inwestora

Turystyka

Przetargi

Zo

Darmowa Pomoc Prawna

Gospodarka odpadami

sms

Biuletyn Gazeta

Rozkłady jazdy

rozkladjazdyszkolny

iceo

sip

Inwestycje Unijne

Powiatowy Urząd Pracy

Narodowe Siły Rezerwowe

 

Partnerzy zagraniczni

bilina ico
leuna_ico

nowowolynsk_ico

 

kalendarium

KalendariumSobota, 22 Lutego 2020 r.

Imieniny obchodzą:

Małgorzata, Nikifor, Piotr, Wiktor, Wiktoriusz, Wrócisław

Do końca roku zostało 314 dni.